بازدیدها: 1445

نشست مطبوعاتی فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با خبرگزاری مهر به میزبانی موسسه آموزش عالی تفتان

زاهدان – فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: پلیس فتا این استان توانسته ۱۰۰ درصد جرایم مربوط به فضای مجازی را کشف کند که در نوع خودش یک موفقیت کم نظیر است.

سردار محمد قنبری در بازدید از دفتر خبرگزاری مهر سیستان و بلوچستان در زاهدان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصتی برای پرداختن عمیق به ارزش‌های دینی و اسلامی برای قرار گرفتن در مسیر هدایت واقعی است.

وی با اشاره به جایگاه والای انسان در احادیث و روایات اسلامی افزود: انسان باید در مقابل این هدایت ثابت قدم باشد و به گونه‌ای رفتار کند که از هدایت خداوند به طور مستقیم بهره مند شود.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در طول سال‌های متمادی که در نیروی انتظامی مشغول به فعالیت بوده‌ام شناخت خوبی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها و نوع فعالیت آنها دارم.

3128526

خبرگزاری مهر با صداقت و شفافیت به انعکاس اخبار می‌پردازد

وی تصریح کرد: همچنین در مدتی که مشغول به خدمت در سیستان و بلوچستان هستم شناخت کافی از نوع فعالیت‌های رسانه‌ها دارم و خبرگزاری مهر را به عنوان یک رسانه امین و دلسوز می‌شناسم.

سردار قنبری با اشاره به اینکه رسالت یک رسانه امانت داری، شجاعت و تحت تأثیر حاشیه‌ها قرار نگرفتن است، گفت: خبرگزاری مهر با معیارهایی همچون صداقت و شفافیت به انعکاس اخبار می‌پردازد و همواره نقش مؤثری در تنویر افکار عمومی داشته است.

وی بیان داشت: انعکاس فعالیت‌های نیروی انتظامی به دلیل سرو کار داشتن با عموم مردم نیاز به ظرافت‌هایی دارد که خبرگزاری مهر به آن واقف است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رسانه‌ها نقش مؤثری در شکوفایی ظرفیت‌های استان دارند و قطعاً می‌توانند به عنوان بازویی توانمند در کنار مسئولان برای تحقق این مهم فعالیت کنند.

تعداد کمپ‌های ترک اعتیاد در سیستان و بلوچستان باید افزایش پیدا کند

وی در خصوص وقوع سرقت‌ها و جرایم خرد در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: خوشبختانه استان سیستان و بلوچستان نسبت به آمار کشور از حیث وقوع جرم وضعیت مطلوبی دارد.

سردار قنبری افزود: برای مقایسه باید وسعت استان سیستان و بلوچستان را که تقریباً با وسعت چهار کشور اروپایی برابری می‌کند را در نظر گرفت و سپس به مقایسه وقوع جرم بین این کشورها و استان پرداخت که باز هم شرایط استان سیستان و بلوچستان در مقایسه با آنها مطلوب و ایده آل است.

وی با اشاره به اینکه وقوع جرم مسئله‌ای انکار ناپذیر است، ادامه داد: قطعاً باید به این نکته توجه داشت که سیستان و بلوچستان استانی پهناور است که از ۱۹ شهرستان تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: برای مقابله با سرقت‌ها باید مراکز ترک اعتیاد در استان افزایش پیدا کند زیرا انگیزه‌های سرقت برای یک معتاد متفاوت است.

وی گفت: پلیس سیستان و بلوچستان می‌تواند ظرف ۴۸ ساعت کلیه معتادان را در سطح استان جمع آوری کند اما نکته اینجاست که کمپ‌های موجود استان ظرفیت پذیرش آنها را ندارد.

سردار قنبری افزود: این افراد پس از ورود به کمپ درمان می‌شوند و سپس به جامعه باز می‌گردند و این مهم نیازمند افزایش امکانات و کمپ‌ها از طریق بودجه‌های ویژه است که امیدواریم مدنظر مسئولان باشد.

3128529

رخنه امنیتی در استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان از امنیت لازم برخوردار است و کلیه دستگاه‌های مربوطه تحت مدیریت قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور و با همکاری نیروی انتظامی برای امنیت استان تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد: این تلاش‌ها سبب شده با وجود هجمه‌های فراوان استان سیستان و بلوچستان همچنان امن باشد.

سردار قنبری ادامه داد: مقابله با تهدیدات احتمالی یکی از مهمترین اقدامات نیروهای انتظامی و امنیتی استان است که با هوشیاری و رصد اطلاعاتی حافظان امنیت پاسخ داده می‌شود و دشمنان متحمل ضربات سنگین می‌شوند.

وی در ادامه بیان کرد: در حقیقت علت‌ها باید درمان شوند تا امنیت تولید شود و پس از آن نیروی انتظامی به حفاظت از امنیت بپردازد.

معضلی بنام قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنانش به معضل قاچاق سوخت در استان اشاره کرد و اظهار داشت: طبق آمار میزان کشفیات سوخت ۶۴ درصد نسبت بهدوسال گذشته در استان سیستان و بلوچستان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: مقابله با پدیده قاچاق از جمله اقدامات مؤثر پلیس برای کنترل تبعات این پدیده در جامعه است.

سردار قنبری ادامه داد: بخشی از قاچاق سوخت از طریق خودروهای سوختکش انجام می‌شود و پلیس همواره در برخورد با آنها با سعه صدر برخورد می‌کند و به هیچ عنوان تیراندازی به سمت قاچاقچی‌های سوخت انجام نمی‌شود مگر آنکه فرد خاطی خود اقدام به درگیری و تیراندازی کند.

وی از مقابله جدی پلیس با سوختکش ها و خودورهای پلاک مخدوش‌ها خبر داد و بیان کرد: در صورت مشاهده خودروهای پلاک مخدوش و هر گونه جعل، خودرو توقیف و راننده به مراجع قضائی معرفی می‌شود.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به زیر گر فتن عمدی مأمور پلیس راه توسط راننده خودروی حامل سوخت قاچاق بیان کرد: پلیس به هیچ عنوان مخالف امرار معاش مرزنشینان نیست اما باید روش‌های امرار معاش تغییر کند تا هم این افراد و هم پلیس متضرر نشوند.

وی بیان کرد: متأسفانه تبعات قاچاق سوخت نه تنها گریبانگیر خانواده‌ها می‌شود بلکه برای پلیس نیز خسارت‌های فراوانی از جمله شهادت نیروهای فداکار و جان بر کف انتظامی که برای این مردم شبانه روز مشغول به خدمت هستند را در بر دارد.

سردار قنبری عنوان کرد: خانواده این شهدا از جمله کودکان نیز با مشکلات فراوان در اثر فقدان سرپرست خانواده مواجه می‌شوند و سال‌های عمر خود را با نبودن پدر سپری می‌کنند و این مسئله بسیار تلخ است.

3128528

نگرش به نیروی انتظامی مثبت است

وی گفت: نیروی انتظامی نهادی اجتماعی است که با اقشار مختلف مردم سرو کار دارد و فعالیت‌هایش تنها به ساعات اداری خلاصه نمی‌شود و هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شهروندان است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بین نیروی انتظامی و اصحاب رسانه که نمایندگان مردم هستند ارتباط قوی برقرار است، ادامه داد: این ارتباط در بستر جامعه نیز نمود دارد و در نظر سنجی های صورت گرفته که معمولاً توسط موسساتی خارج از مجموعه انتظامی صورت گرفته مشخص شده نگرش‌ها نسبت به نیروی انتظامی مثبت است.

وی با اشاره به اینکه طبق این نظر سنجی ها رضایت عمومی از عملکرد نیروی انتظامی وجود دارد، تصریح کرد: قطعاً نگرش مثبت به نیروی انتظامی به معنای نگرش مثبت نسبت به نظام اسلامی است.

سردار قنبری گفت: نیروی انتظامی به دنبال تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در کشور و حرکت به سوی پلیس تراز انقلاب است که بسترها را برای تحقق آرمان‌های انقلاب فراهم کند.

وی عنوان کرد: امروز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای مختلف سرآمد و الگو است به طوری که بسیاری از کشورها به دنبال الگو پذیری از آن هستند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سامانه ۱۹۷ پل ارتباطی بین مردم و پلیس است، اظهار داشت: شهروندان با تماس با این سامانه به بیان انتقادها، پیشنهادات و خواسته‌های خود می‌پردازند.

وی با تاکید بر اینکه تماسهای مرتبط با این سامانه بدون هیچ دخالتی ثبت و ضبط و بررسی می‌شود، ادامه داد: روزانه هزار تماس غیر مرتبط با وظایف پلیس داریم اما کارشناسان و مشاوران ما با سعه صدر به پاسخگویی و مشاوره می‌پردازند.

سردار قنبری تاکید کرد: پلیس خود را خادم مردم می‌داند و ارتباط ما با مردم بسیار گسترده است و هیچ نهادی با این وسعت با مردم سرو کار ندارد.

۱۰۰ درصد جرایم در حوزه پلیس فتا در سیستان و بلوچستان کشف شده است

وی در ادامه به عملکرد پلیس فتا در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: پلیس فتا سیستان و بلوچستان توانسته ۱۰۰ درصد جرایم مربوط به فضای مجازی را کشف کند که در نوع خودش یک موفقیت کم نظیر است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در سال گذشته ۹۰ درصد جرایم در استان سیستان و بلوچستان کشف شده است و در بخش جنایی نیز ۹۵ درصد جنایت‌های که به وقوع پیوسته توسط پلیس شناسایی شده است که این مهم نشانه تخصص و اشراف اطلاعاتی پلیس در این استان مرزی است.

3128527

نوروز امسال تصادف منجر به فوت در جاده‌های درون شهری سیستان و بلوچستان نداشتیم

وی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی سال ۹۸ حتی یک مورد تصادف منجر به فوت در جاده‌های درون شهری استان سیستان و بلوچستان نداشته‌ایم، افزود: به راستی تلاش نیروهای راهور استان برای تأمین نظم و انضباط ستودنی است.

سردار قنبری تصریح کرد: البته مسئولان شهرداری‌ها و همچنین راه و شهرسازی نیز باید با ایجاد زیر ساخت‌های لازم از جمله خیابان‌های مناسب و استاندارد در این بخش نقش آفرینی کنند.

وی اظهار داشت: قطعاً ایجاد فضای شهری مناسب، اصلاح تقاطع‌ها و بلوارها کمک شایانی به رانندگی صحیح در درون شهرها می‌کند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه هفته‌ای یکبار با مردم دیدار مستقیم دارد، بیان کرد: همچنین پرسنل نیروی انتظامی با حضور مستمر در محلات با مشکلات مردم آشنا هستند و بارها با هزینه شخصی خود نسبت به اطعام مردم حاشیه نشین شهرهای استان اقدام کرده‌اند.

2726483

taftan s1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *