بازدیدها: 111

هدف

دوره کارشناسی رشته مدیریت بیمه برنامه های مشخصی را برای دستیابی به اهداف این رشته دنبال می‌کند، مهمترین هدف مدیریت بیمه تربیت کادر متخصص و متعهد در زمینه بیمه است تا بتواند با صنعت و سایر بخش اقتصادی و اجتماعی کشور همکاری داشته باشد و خدمات بین را به آنها عرضه کند.

یکی دیگر از وظایفی که فارغ التحصیلان مدیریت بیمه دارند ارتقاء سطح دانش بیمه در کشور و کاهش نیازهای مردم در زمینه بیمه نسبت به سایر کشورها می باشد.

هدف از مدیریت بیمه علاوه بر رفع نیازهای بیمه ای مردم ارتقاء سطح علمی مدیریت بیمه و ایجاد امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در زمینه‌های مرتبط با رشته مدیریت بیمه می باشد.

با توجه به اینکه بیمه شامل بخش های دولتی و خصوصی می باشد و تنوع بسیار زیادی در انواع بیمه وجود دارد متخصص این رشته باید بیشتر از گذشته به کسب علم در این زمینه بپردازند تا بتوانند در زمینه های مختلف کارآمدتر باشند. بیمه بازرگانی در سه گروه اموال، اشخاص و مسئولیت طبقه بندی می شوند که در حال حاضر اموال و مسئولیت گرایش‌هایی هستند که بیشتر به آنها پرداخته می‌شود و اشخاص از توجه کمتری برخوردار هستند

نقش و توانایی

افرادی که از دوره کارشناسی مدیریت بیمه فارغ التحصیل می‌شوند و با توجه به اینکه مهارت های لازم را در زمینه مورد نظر کسب کردند می توانند به سمت های مورد توجه ای در سازمان های بیمه ای و مدیریت و اصناف بیمه کشور دست پیدا کنند و خدمات مختلفی را به سازمانهای ارائه در ارائه دهند. همچنین آنها می توانند با دایر کردن دفاتر نمایندگی شخصی به صورت خصوصی به کار در زمینه بیمه ادامه دهند. فارغ التحصیلان همچنین می توانند با ارائه خدمات مشاوره به قشرهای مختلف مردم در زمینه های مختلف بیمه در این زمینه به کسب و کار بپردازند.

آینده شغلی

با پیشرفت تمدن و تکنولوژی های جدید در گیری انسان ها با خطرات مختلف بیشتر شده و خطرهایی که شامل زندگی انسان‌ها می‌شود افزایش پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که می‌توان با این خطرات مقابله کرد استفاده از بیمه است.

شرکتهای بیمه بعد از اینکه ریسک ها را شناسایی کردند هزینه مشخصی را برای افرادی که در زمینه بیمه ثبت‌نام می‌کنند در نظر می‌گیرند و طبق قراردادهای مشخص هنگام وقوع حوادث حق بیمه به آنها پرداخت می کنند تا افرادی که شامل خسارت شدند آسیب کمتری ببینند.

در هر کشوری بیمه نقش بسیار مهمی را در زندگی و ایمنی افراد را ایفا می کنند شرکت های بیمه به علت جمع آوری حق بیمه از افرادی که در آن سازمان ثبت نام کردند نقدینگی بالایی دارند و می‌توانند در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند و باعث توسعه اقتصادی کشور شود. در حال حاضر شرکت‌های بیمه زیادی در بازار بیمه ایران مشغول به کار هستند که بسیاری از آنها به صورت خصوصی به کار خود ادامه می دهند و مردم را از پوشش های مختلف بیمه بهره‌مند میکنند.

 

سرفصل دروس کارشناسی ناپیوسته مدیریت بیمه